Fajna Recepta

Recepta online 20 zł – konsultacje lekarskie

1. Wybierz

2. Wypełnij

3. Opłać usługę

Średni czas oczekiwania na e-konsultacje lekarską wynosi 30 minut*

Kod PIN w wiadomości SMS

Lekarz nawiążę połączenie telefoniczne lub rozpocznie czat online.

Recepta online 20 zł - gdzie uzyskać?

Na wstępie należy pamiętać o tym, że podany koszt zawsze dotyczy konsultacji lekarskiej. W ramach zdalnej konsultacji lekarskiej można uzyskać receptę online, a także zwolnienie lekarskie oraz e-skierowanie. Cena konsultacji waha się w zależności od placówki medycznej, lecz recepta online 20 zł jest możliwa do uzyskania w ramach np. partnerskiego programu. 

Proces realizacji konsultacji lekarskiej z możliwością otrzymania e-recepty jest bardzo prosty. Zazwyczaj należy wypełnić wstępny formularz medyczny, dokonać płatności np. dokonując opłaty w wysokości 20 zł, a następnie lekarz przystąpi do realizacji e-konsultacji lekarskiej. Cennik usług jest zawsze podany na stronie wybranej placówki i może być także zróżnicowany w zależności od wybranej oferty.

Po przeprowadzeniu wywiadu medycznego, lekarz może wystawić receptę, jeżeli nie będzie przeciwwskazań do stosowania leku. Uzyskana recepta online jest możliwa do zrealizowana w aptece w podobny sposób jak e-recepta, która została wystawiona podczas konsultacji stacjonarnej. W aptece należy podać kod e-recepty oraz numer PESEL, pokazać wydruk e-recepty lub kod kreskowy z aplikacji mobilnej celem zeskanowania przez farmaceutę. 

Sprawdź, gdzie możesz zrealizować konsultacje lekarską za 20 zł. 

Na czym polega zdalna konsultacja lekarska?

Lekarz po zapoznaniu się z wstępnym formularzem medyczny, nawiążę kontakt z pacjentem celem przeprowadzenia zdalnej konsultacji lekarskiej. Kontakt nastąpi poprzez czat online lub rozmowę telefoniczną. Jeżeli będą wskazania medyczne, to pacjent otrzyma e-receptę na odpowiedni lek, a także zalecenia dotyczące stosowania leku. E-recepta zostanie przesłana w wiadomości e-mail w formie wydruku, który można pokazać farmaceucie, a także w formie czterocyfrowego kodu, który wraz z numerem PESEL, należy podać w aptece. 

Recepta online wystawiona w ramach teleporady, niczym się nie różni od e-recepty wystawionej w ramach wizyty stacjonarnej.