Fajna Recepta

Tania recepta – jak uzyskać?

1. Wybierz

2. Wypełnij

3. Opłać usługę

Średni czas oczekiwania na e-konsultacje lekarską wynosi 30 minut*

Kod PIN w wiadomości SMS

Lekarz nawiążę połączenie telefoniczne lub rozpocznie czat online.

Tania recepta online - w jakiej cenie są konsultacje lekarskie?

W dobie kryzysu ekonomicznego, pacjenci poszukują tanich rozwiązań, także w branży medycznej. Tania recepta online jest hasłem, które bardzo często pojawia się na forach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Wynika to z tego, że pacjenci poszukują oszczędności we wszystkich możliwych aspektach. 

Należy pamiętać, że sprzedaż e-recept jest nielegalna, a więc koszt zawsze dotyczy konsultacji lekarskiej. Natomiast powszechnie używa się się stwierdzeń takich jak np. tania recepta online, które dotyczy zakupu najtańszej konsultacji lekarskiej. 

Każda placówka medyczna ma ustalony własny cennik, a koszt zdalnej konsultacji lekarskiej może się wahać nawet o kilkadziesiąt złotych w zależności od wybranej placówki medycznej. Warto pamiętać, że oprócz ceny konsultacji, należy także zapoznać się z procesem realizacji konsultacji lekarskiej, a także sprawdzić, czy placówka działa w sposób legalny. Należy także zapoznać się z postanowieniami regulaminu. 

Jak przebiega proces realizacji konsultacji?

Po wybraniu usługi oraz dokonaniu płatności, lekarz przystąpi do przeprowadzenia konsultacji lekarskiej. Skontaktuje się za pomocą czatu online lub przeprowadzi rozmowę telefoniczną. Jeżeli będą wskazania medyczne, to lekarz wystawi e-receptę na odpowiedni lek. Najczęściej są to recepty online na leki, które są stosowane przewlekle. 

Po zakończonej konsultacji lekarskiej, pacjent otrzyma czterocyfrowy kod e-recepty w wiadomości SMS, a także w wiadomości e-mail. W aptece należy przekazać kod oraz podać numer PESEL lub pokazać wydruk e-recepty.